WARM SERWIS – Nowoczesne Systemy Grzewcze

Systemy grzewcze

Systemy grzewcze

Nowoczesne systemy ogrzewania to nie tylko źródło ciepła w postaci pompy ciepła czy kotła, to również dystrybucja ciepła. Jako firma zajmujemy się wykonawstwem instalacji centralnego ogrzewania na bazie systemów ogrzewania płaszczyznowego (podłogowego, ściennego czy sufitowego), systemów grzejnikowych czy doborem i montażem klimakonwektorów. Do realizacji zadań z wymienionego zakresu podchodzimy szczególnie uważnie, gdyż dystrybucja ciepła jest kluczowym czynnikiem dla zapewniania odpowiedniego komfortu cieplnego.

Każda z form dystrybucji ciepła posiada swoje atuty. Rozwiązania płaszczyznowe pozwalają na obniżenie parametru temperatury zasilania, a im niższa temperatura zasilania tym niższe koszty eksploatacji. W szczególności jest to odczuwalne z pozycji pomp ciepła, temperatura zasilania jest odczuwalnym wyznacznikiem sprawności urządzenia, a więc parametrem określającym ile z 1 kWh energii elektrycznej uzyskamy kWh energii cieplnej.

Gazowe kotły kondensacyjne również uzyskują wyższe sprawności gdy dochodzi do tzw. kondensacji pary wodnej z gazów spalinowych, a więc przy możliwie niskim parametrze temperatury wody zasilającej instalację centralnego ogrzewania. System płaszczyznowy ma jeszcze jeden atut, przy współpracy z pompą ciepła umożliwia pracę w trybie chłodzenia, schładzając pomieszczenia.

Klimakonwektory to urządzenia posiadające wymiennik ciepła oraz wentylator, który wymusza przepływ powietrza. Atut klimakonwektora to wspomniany wymuszony przepływ powietrza i w porównaniu do klasycznego grzejnika płytowego umożliwia obniżenie temperatury zasilania do parametrów zbliżonych z ogrzewaniem podłogowym, co w ostateczności przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Drugim bardzo ważnym atutem jest możliwość pracy w trybie chłodzenia, ale o niższym parametrze temperatury zasilania niż w przypadku chłodzenia układem płaszczyznowym. Niższy parametr wody zasilającej klimakonwektor z wymuszonym przepływem powietrza powoduje, że klimakonwektor pracuje jak standardowa klimatyzacja, zapewniając komfort nawet w najgorętsze dni.

Współracujemy z